کارما چیست

برگ صدق
3 فروردین, 1403
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کارما به روایط تصویر

 

هرچه که صادر میشود، دریافت می شود یا چیزی که انجام می دهید و یا می گویید به شما باز میگردد، خوب یا بد. این در واقع یکی از دوازده قانون کارماست و قانون اصلی( هر چه بکاری همان را درو می‌کنی). مردم این جمله را در مورد کسی میگویند که یا دارد خیلی بد عمل میکند یا خیلی خوب. معمولا افراد پست و فرومایه را به حال خودشان رها میکنیم و مطمئنم هستیم که روزی کارما گریبانشان را خواهد گرفت. و در عوض مشوق کسانی هستیم که به نظر می رسد همیشه در حال انجام کارهای خوب و نیکی به دیگران هستند.

 

البته لازم است توجه شود که کارما نظام پاداش و تنبیه نیست. پایه ی کارما بر درک و شناخت است. اگر الف در حق ب خوبی کرد دلیل نمیشود که ناگهان در یک قرعه کشی برنده شود . اتفاقی که می افتند این است که به الف هم فرصتی داده میشود که مانند ب مورد خوبی قرار گیرد. کارمای ب هم تحت تاثیر قرار میگیرد و برای او هم موقعیتی پیش خواهد آمد که آنچه را که روزی الف در حقش انجام داده در حق دیگری ادا کند.

این که ب انتخاب کند کار خوبی انجام دهد و « جبران کند»  یا نه ، کاملا به خودش بستگی دارد، اما به هر حال هم کارمای خودش هم کارمای طرف مقابل متاثر خواهد شد

 

معنی کارما

بر اساس گفته وبسات berkleycenter  کارما دیدگاه علیت است که در آن اعمال نیک ، گفتار ، افکار و دستورات منجر به اثرات سودمندی برای شخص می شود و اعمال بد ، سخنان ، افکار و دستورات منجر به اثرات مضر می شود

کارما  به اختصار یعنی هر عملی در این دنیا بر زندگی فعلی و بعد از مرگ اثراتی دارد و نتیجه کار خود را میبیند . کارما اصل علت و معلول، کنش و واکنش، عدالت کیهانی و مسئولیت فردی است . کارما رشته ای از وقایع کاملا مرتبط به هم است که میان افرادی که تعدادشان مدام در حال افزایش است جریان دارد.ما بسیار قوی تر از آنی هستیم که بیشترمان فکر میکنیم، و انتخاب هایمان میتواند صدها و بلکه هزاران انسان را تحت تاثیر قرار دهد.. توجه به تاثیر امور می تواند نقطه شروعی باشد. وقتی یک فرد بزرگسال شروع به فکر کردن در مورد باورهایش میکند، و تاثیرات آنها را روی خودش و دیگران مورد برسی قرار می دهد، شروع به اصلاح افکار و اعمالی میکند که تاثیرات منفی دارند. اغلب پدر و مادرها متعجب می‌شوند وقتی که می بینند خودشان به فرزندانشان همان چیزهایی را میگویند که در کودکی شنیده آمد. این آگاهی از کارماست، و در این لحظات است که افراد می توانند دوباره ارزیابی کنند که آیا آنچه دارند به نسل بعد منتقل می کنند درست و خوب است یا نه.

 

کارما اصل علت و معلول، کنش و واکنش
عدالت کیهانی و مسئولیت فردی است

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.